Stěhování do Německa se v některých ohledech liší od toho tuzemského, ale v něčem mají obě stěhovací akce společné znaky. Kupříkladu v systému balení vašich věcí. V zásadě tu platí to, že je nutné vše zabalit tak, aby pokud možno nic nepřišlo k úhoně.

Staré noviny a časopisy – toto řešení vám raději rozmluvíme, protože tiskařská barva na novinách a časopisech špiní a zapáchá a může vám některé předměty znehodnotit. Zda jsou tiskařské barvy toxické, to byste si museli zjistit, každopádně je lepší se tomuto způsobu balení věcí vyhnout.

Bublinková fólie – toto je osvědčený balicí materiál, do kterého zabalíte téměř všechno, co se vejde i nevejde do krabic. Bublinková fólie je zdravotně nezávadná a lze do ní zabalit i potraviny.

kočka v krabici

Kraftový a wrapový papír – jestliže vám záleží na ekologii, mohli byste bublinkovou fólii zastoupit kraftovým a wrapovým papírem. Jedná se o nebělený druh papíru, k jehož výrobě není třeba kácet zdravé stromy, vyrábí se například z dřevěné štěpky, z větví a odřezků, z polomů a vývratů anebo z pilin, hoblin či papírového recyklátu. Kraftový a wrapový papír se hodí jako balicí i výplňový materiál.

balení věcí do krabice

Stretch fólie – tenkou natahovací – stretch fólii můžete uplatnit u balení velkých spotřebičů, jako jsou chladničky, pračky, mrazáky apod. Ekologičtějším balením velkých spotřebičů je ale papírový karton převázaný provázkem – papír lze recyklovat a provázek se v přírodě bez problémů rozloží, pokud není plastový, a je naopak vyroben z papíru nebo například z konopných vláken.

Papírová lepicí páska a motouz – chcete-li ještě více přispět k ekologii, můžete nahradit klasickou plastovou lepicí pásku papírovou. Zmenšíte tím množství plastového odpadu, což také sníží pravděpodobnost tvorby mikroplastů v přírodě. Kartonové krabice doporučujeme vždy převázat klasickým textilním neplastovým provázkem, který je také ekologický a zároveň zpevní krabice tak, že se vám při náhodném otevření dna či víka jejich obsah nevysype.