Neskutečný nepořádek – když tuto planetu opustí člověk ve vyšším věku, je to vždy smutná událost, ale bereme ji jako přirozenou součást života. Staří lidé však dovedou na sklonku života ve svém příbytku v rámci usnadnění každodenních činností nadělat kolem sebe značný nepořádek, například v kuchyňské lince, na toaletě, v koupelně či v ložnici. Nezvládají provádět pravidelný úklid, a tak se tu při vyklízení bytu objevují i různé mikroorganismy (hniloba, plíseň, roztoči, bakterie), a také pavouci nebo brouci či mravenci.
Zápach – problém starších lidí je i zápach, jejich potem zapáchá vše v bytě – koberce, křesla, čalounění židlí, matrace a lůžkoviny atd. Při vyklízení bytu se pak takových předmětů štítíte a může se vám tu zvednout i žaludek. Při vší úctě k nebožtíkovi je pak výhodnější najmout si na vyklízení pozůstalosti vyklízecí firmu.
Nebezpečné předměty – zvlášť pozor dávejte na staré zářivky, obsahují jedovatou rtuť, která je při rozbití uvolňována do ovzduší. Nebezpečné jsou i vyřazené výbojky a dále pak i jiné předměty, jako například barvy a ředidla, benzín, petrolej, líh, jedy na hlodavce, syntetická hnojiva a pesticidy, čistidla, louhy a kyseliny a další předměty.
Těžká břemena – někteří lidé mohou mít ve svém domě některé velmi těžké předměty, například v garáži upravené na kutilskou dílnu objevíte nefunkční soustruh a dokonce i tabulové nůžky. Hmotnost těchto strojů přesahuje jednu tunu a k jejich likvidaci je zapotřebí speciální technika.
Vzpomínky na nebožtíka – úmrtí v rodině a u příbuzných snášíme těžce i proto, že máme na nebožtíka neustále živé vzpomínky, míváme jej před očima, jako by s námi promlouval. Pokud vám činí potíže probírat se věcmi zemřelé osoby, svěřte vyklízecí práce profesionálům, kteří nebožtíka osobně neznali, a je to pro ně zcela cizí člověk.