Dokud myši žijí někde ve volné přírodě, nevadí nám. Do takové přírody patří a vlastně by to tam bez nich ani dost dobře nešlo, především proto, že jsou potravou spousty různých predátorů. Kdyby nebylo myší a podobných hlodavců, nežilo by se dobře ani dravému ptactvu, ani třeba kočkovitým nebo jiným šelmám, které mají myši běžně na jídelníčku. Takže proti myším v přírodě nemůžeme my lidé nic namítat. Konec konců nám tam tyto ani nevadí, protože tam s nimi sotva přijdeme do kontaktu. My je tam nevyhledáváme a ony pro změnu nevyhledávají nás.

myš a myš

Ale když se myši rozhodnou nastěhovat do našich příbytků, je všechno rázem jinak. Stejně jako když se tyto zabydlí dejme tomu u našich kontejnerů a popelnic před domy, v restauracích, obchodech, skladech potravin a podobně. Protože tady už nejde o tvory, kteří na nás nemají žádný negativní vliv a které tedy můžeme ignorovat. Tady nám tito hlodavci způsobují škody na majetku nebo úrodě, tady nám znehodnocují potraviny a mohou k nám zavléct i nepříjemné choroby. Takže tady je nelze akceptovat. Odsud je musíme jednoznačně dostat.

myš na myši

Ale to není snadné. Jistě, třeba se nám podaří ulovit nějakou tu myš do pastičky, ale tím si obvykle nepomůžeme. Jsou tu další myši, které mohou mít i přímo neskutečný počet mláďat, a místo ulovené myši se tu vzápětí objeví jiná. Nebo spíše jiné. A tak je třeba likvidovat takové myši na profesionální úrovni. Chce to je pozabíjet a zabránit dalším v přístupu do míst, kde je jejich výskyt nežádoucí. A je dobře, že existují profesionální deratizéři, kteří umí s podobnými tvory bojovat efektivněji než my laikové a kteří jsou nám k dispozici. A ještě lepší je to, že není u deratizace myší cena nijak závratná. A určitě se ji vyplatí zaplatit. Protože je to nic ve srovnání s tím, jaké škody by nám mohly nadělat právě myši. Které jsou sice roztomilé, ale rozhodně ne neškodné.