Mořská sůl, která je určena pro potravinářské účely, je odlišná od té, co se používá v bazénech. Odlišnost spočívá v obsahu minerálních látek, jež jsou potřebné pro lidský organismus, ale v bazénu naopak mohou způsobit problémy. Zvláště pak zvýšený obsah železa, mědi, a hlavně sloučeniny s obsahem jódu (jodidů a jodičnanů). Železo, jód, ale i mangan nebo měď mohou způsobit nežádoucí zakalení a zbarvení vody do hnědavých, šedých a rezavých odstínů a koupání v takovém bazénu je spíše odpudivé, než aby přinášelo radost a uspokojení.
Do České republiky se dováží sůl z celého světa, ta bazénová obvykle z Portugalska, z Francie, z Austrálie a z Chorvatska. Sůl je dodávána ve vynikající jakosti s minimálním obsahem minerálů, čehož se docílí několikanásobným procesem opakované krystalizace. Lze ji použít i jako přídavek do koupele, ovšem spíše výjimečně a v kombinaci s jinou minerální solí, která je nasycena hořčíkem, vápníkem, zinkem a některými potřebnými minerálními prvky.
Mořská sůl do bazénu https://eshop.techneco.eu/Morska-sul-do-bazenu se využívá v zařízeních tzv. chlorové bazénové chemie, je to zdravější alternativa ke klasickým tabletám chlornanu sodného vzhledem k samotnému principu celého zařízení. Jedná se o elektrolytický rozklad solného roztoku ve vodě, kdy se na jednotlivých elektrodách uvolňují do vody ionty sodíku a chlóru. Chlór je velmi reaktivní prvek a okamžitě začne vytvářet kyselinu chlornou, která má desinfekční účinky, ale zároveň je šetrná k pokožce a sliznici úst, nosu a očí.
Jak se sůl dávkuje
V solinátorech se pro účely elektrolýzy nevyužívá tak silná koncentrace, jaká se běžně vyskytuje ve světových oceánech, v tomto případě jde o mnohonásobně nižší obsah rozpuštěné soli, téměř neznatelný. Zpravidla se dávkuje po 5 kg na kubík vody, takže např. pro venkovní obdélníkovou nádrž o rozměrech 4 x 3 metry a hloubce vody 120 cm potřebujete přibližně 70 kg soli. Ta se dodává na trh obvykle v balení po 25 kg, takže vám k tomuto procesu postačí 3 pytle soli.